עשר עצות לענק מתחיל

 

  1. איך תדע.

מזה זמן שאתה שואל את עצמך אם אתה כזה. ובכן, המבחן פשוט למדי: ענק ממשיך לצמוח גם כשכל האחרים הפסיקו מזמן. האם המשכת לצמוח? האם מי שחשבת שהם בני מינך נוהגים להביט בך בעין עקומה, כאילו הסנטימטרים שנוספו לך נגזלו מכל אחד ואחד מהם באופן אישי? האם הם נדים לך בראשם, כאילו הפרת בגסות בשרנית צו קדום של צדק חלוקתי?

בעודך ממתין לרמזור להולכי רגל שיתחלף לירוק, ישר את כתפיך והמתן לצידו של האדם הנמוך ביותר. כך תתחשל.

 

  1. חפש ניחומים אצל ענקים אחרים.

צא לטייל. סע לבקר ענקים רחוקים. תוכלו לשבת זה לצד זה בבתים רמי תקרה, גבוהים כמו קתדרלות. תוכלו להניח את כפות ידיכם הכבירות על חלקות ברך עצומות ללא כל חשש. תוכלו לשתוק בצוותא שתיקות גרנדיוזיות, ממילא אינכם מורגלים בדיבורים. לאחר תחושת ההקלה הראשונית, אתם עלולים לגלות שמלבד מידות מופרזות אינכם חולקים דבר במשותף. היפרדו בידידות. חזור לביתך, עצוב יותר אך מפוכח. ואל תשכח ליישר את כתפיך.

 

  1. הקם לך גן.

יום אחד תגלה שעצים אינם חדלים מלצמוח אפילו מאות בשנים. גם שיחים מתפשטים לרוחב ולגובה, אפילו דשא מכסה שטחים בתאוות התפשטות זחלנית, דו-מימדית. הקף עצמך בעצים. שאב עידוד מצמיחתם השקטה לגובה. קשט אותם במיני תוכים, לטאות אקזוטיות, פרפרי חופש. הקם לך גן שאין בו אלוהים ואין בו אישה, גן בו תוכל לצמוח באין מפריע.

 

  1. הקם לך מייד עוד גן.

קטן וצנוע מהראשון. זכור, אתה ענק ולכן פגיע יותר. הם יודעים זאת. מעקמי העין לא יניחו לך. החומה שבנית תרגיז אותם, הם ינצלו כל הזדמנות לפלוש פנימה בטענה שזו זכותם. גם להם מגיע ליהנות מהגן שבנית בזיעת אפיך. אם לא תתן להם, יפיצו שמועות על חורף נצחי, על בדידות ועל שיגעון. היכנע מייד. הם רבים ואתה אחד. קודם גזלת מהם את כל הסנטימטרים האלו, אחר כך ליטרים רבים של אוויר ועכשיו אדמה. מוטב שיחשבו שאתה מקדם את פניהם בברכה. הנח להם לפלוש. הכן עצמך לנסיגה. הם לא יעלו בדעתם שמבעוד מועד בנית לעצמך גן נוסף סודי, גן מקלט.

 

  1. מדי פעם אתה עשוי לפגוש מישהו

שמשוכנע שכנוע פנימי עמוק שגם הוא ענק, ממש כמוך. אל תעמיד אותה על טעותה. היא תצחיק אותך כשתציג בפניך את עונק התחתונים שלה, מול הזערוריות הבלתי נתפסת של תחתוני נשים רגילות. היא תגע לליבך באיזה אופן. למשך זמן-מה תרגיש בר-מזל. אתה באמת בר-מזל.

 

  1. כשהיא תלך, חייך יהפכו לרצף של דילמות מעשיות:

למשל, באיזה גובה להציב את פעמון הדלת? ואת חריר ההצצה? לנוחותך או לנוחות הציבור? ותר על הפעמון. השאר את דלתך פתוחה. ממילא איש לא יבוא.

 

  1. יש משהו שובה עין במראהו של ענק מעבד את אדמתו.

הנף את המעדר, הכה באדמה. אנשים תמיד הוקסמו ממראות של בריאות-יתר. זהירות, יש מי שעלול לתרגם "שובה עין" כ"מסוכן". ודא שהמתרגמים שלך יהיו מטר שבעים וחמש, לכל הפחות.

 

  1. קרא  ספרי היסטוריה שכתבו ענקים.

אתה עשוי לגלות שגוליית היה פציפיסט, המלך עוג כתב שירי הייקו, ולענק מ"ג'ק ואפוני הפלא" היה שם.

 

  1. בשום אופן אל תבקר בקרקס.

אתה עלול להתאהב נואשות באישה עם הזקן, לקנא עד כלות באמן התענית, לצאת מגדרך לנוכח ערמת הגמדים. עמוק בלבך תרגיש תחושת שייכות חדשה. זו רק אשלייה. חזור הביתה ואל תנסה להטביע עכברושים בבאר, בזמן שנעדרת הם כבר לימדו את עצמם לשחות. תנועות הגפיים ישבשו את מראה דמותך הנשקף במים. האם למדת סוף סוף ליישר את כתפיך?

 

  1. איזה מין גן זה, אתה צועק. שאין בו אלוהים ואין בו אישה. צר לי עליך. יכולתי בקלות להחליף את המילה "גן" במילה פחות מעובדת, נניח "בית-כלא". לשם מה. במקום, הענקתי לך את כוחו המאלחש של הגן. הרי יכולתי לשרבט למענך על הקיר, מבחוץ, את המילה "חופש" באותיות של קידוש לבנה – אבל מה היית עושה בה, מלבד לפחד ממנה עד מוות?

 

 

 

מודעות פרסומת

6 תגובות בנושא ״עשר עצות לענק מתחיל"

אז בדיוק בקשר לזה רציתי להגיד ש...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s