(גם אני רוצה לכתוב פסטיש) אחד פמיניסטי קצר לכבוד יום האישה המתקרב. הבינלאומי, בטח שהבינלאומי. למיקי.

אישה אחת מיאנה לזוז ממקומה, ובצדק. אפשר להגיד שהיא ממש נאחזה בציפורניים. יתר האזרחים ניסו לשכנע אותה לעוף משם, והפיצו סביבה שמועות זדון על מפגע תברואתי חמור, ועל הפרשות ועכברושים ומגיפות ומה לא, אבל היא עשתה ת'צמה לא שומעת והמשיכה לשבת באותה תנוחה כאילו כלום, כאילו הייתה איזה פסל מונומנטלי ולא סתם אישה עקשנית שגם מסוכנת לציבור.
בלית ברירה הביאו אליה שופט שלום שיעשה סדר.
השופט, שכדרכם של שופטים היה נשוא-פנים וחסר סבלנות, הביט בה בעיניים חודרות ושאל חד-וחלק אם היא מודה בעובדות. האישה הודתה מייד. באותה נשימה הוסיפה שלישיבה האדוקה שלה יש הסבר, אותו נמנעה מלמסור עד-כה לרשות הרבים רק מתוך רגישות-יתר לצנעת-הפרט – אבל מכיוון שהיא מכבדת את הממסד השיפוטי היא מבקשת להצהיר שבדיוק מתחת לדגדגן שלה יש לוע פעיל של הר-געש ואם תזוז אפילו מילימטר הכול יתפרץ וזו תהיה בכייה איומה לדורות. היא הייתה נרגשת מאד כשאמרה, שבעצם כל האזרחים צריכים להודות לה, ולהדפיס בולי-דואר עם תמונת הדיוקן שלה, כי היא הירואית לא פחות מהילד ההולנדי עם האצבע בסכר, למרות שחשוב לה להדגיש שדווקא אצבעות אין שם. השופט הקשיב בעניין, ובאופן כללי נראה די אמפתי, אבל הודיע לה שלמען הפרוטוקול היא בכ"ז חייבת לקום ממקומה כדי שכבודו יוודא שמה שהיא אומרת באמת נכון. האישה סרבה, ומייד התנצלה על כך וניסתה לחזור על ההסבר, אבל משמר בית המשפט כבר התייצב מצידיה ולפת והרחיק אותה משם. לבה אדומה החלה לבעבע במקום בו ישבה אך לפני רגע, האדמה נרעדה קלות וריח איום של גופרית שטף את הסביבה וגרם להתקפי שיעול טורדניים אצל כל הנוכחים, שברובם היו סתם סקרנים שהתגודדו במקום על אחריותם.

האישה הדפה את השומרים מתוך אחריות ציבורית ומיהרה להתיישב חזרה במקומה, ואם אף אחת אחרת לא החליפה אותה, הרי שהיא יושבת שם עד עצם היום הזה.

(מוקדש באהבה למיקי מוזס מנדל, ה-M הגדולה)

מודעות פרסומת

12 תגובות בנושא ״(גם אני רוצה לכתוב פסטיש) אחד פמיניסטי קצר לכבוד יום האישה המתקרב. הבינלאומי, בטח שהבינלאומי. למיקי."

   1. לא גז, רק צריך להפעיל אותו. כך תעשי:
    בלוח הבקרה לחצי על: "הגדרות" > "שיתוף". גללי למטה, עד "הלייקים של WordPress.com הם" ושם סמני "מופעל עבור כל הפוסטים".

    אהבתי

    1. צודקת!!! תוקן. מצחיק כי דווקא הסתכלתי על ההגדרה הזו ולא קלטתי ש'מופעל לפי פוסט' זה אומר שצריך לסמן ידנית בכל פוסט, חשבתי שזה קשור לספירה כללית של משהו. המון תודה (:

     Liked by 1 person

אז בדיוק בקשר לזה רציתי להגיד ש...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s